Ben Kimim?

Öncelikle sayfama hoş geldin. Ben Nevzat, şu an bir üniversite öğrencisiyim. Galatasaray Üniversitesinde Siyaset Bilimi okuyorum ancak sadece öğrencilik yapmıyor ve başka işlerle de uğraşıyorum. Hali hazırda hakkını vererek okumak, tam bir talebe olabilmek yeterince zorken neden başka şeylerle uğraşıyorum? Nelerle uğraşıyorum?

Derdim Ne?

Benim uğraşım aslında kendi derdim. Derdimse bu topraklarda yaşayan insanları, dostlarımı, arkadaşlarımı, kardeşlerimi ve yurttaşlarımı çok daha iyi imkanlara ulaştırabilmek ve bu toprakların gerçekten hak ettiği yerlere gelmesini sağlamak. Bunu sadece siyasi olarak düşünmemek gerekir. Sosyal imkanların gelişmesi, refah düzeyinin artması, eğitim imkânın yaygınlaşması, var olan eğitimin kalitesinin artması, gençliğin daha çok imkana sahip olması ve toplumun parçalarının daha rahat bir konuma erişebilmesi, ileriye güvenle bakabilmeyi sağlamak, bu toprakların insanlarını gündelik dertlerin içinde boğulmaktan kurtarmak kısaca. Neden böyle bir hedefin var sorusuna ise net bir cevabım yok ama her insan hayatta yapması gerektiği düşündüğü şeyler görmüş ya da bulmuştur, en azından yaparken amacına ulaşamasa dahi mutlu olduğu bir uğraşı vardır. İşte benimki de bu. Bu hayat gayesi doğrultusunda katma değer üretmeye ve ürettiklerimi insanlara ulaştırmaya, hayatlara dokunmaya çalışıyorum.

Yöntemim Ne?

Peki bunu hangi yollardan yapıyorum? Sivil Toplum ’un gücüne inanıyor ve bu alanın ülkemizde de gelişmesi gerektiğine inanıyorum. Bu alanı aktif olarak kullanıyor ve elimden geldikçe STK’lara projeler üretiyor ve hayata geçiriyorum. Bazı STK’ların kuruluşunda dahi yer aldım birçok Sivil Toplum Örgütünde ve inisiyatifinde yer alıyor, çalışıyorum. Bu alana özel bir ilgi ve alaka göstermemin temel nedenlerinden birisi bizim topraklarımıza ve insanımızın hamuruna çok uygun bir yapısının olması. Bunun ötesinde ise kişisel olarak eğitimler, çalışmalar, konuşmalar ve yazılar vasıtasıyla amacımı yerine getirmeye çalışıyorum.

Bu Site Neden Var?

Bu sitenin var olma amacı da yaptığım işleri bir araya getirmek ve yeni bir pencereden sunarak tüm ömrüm boyunca yapmayı dilediğim birlik olma çağrısını daha derli toplu ve işlevsel bir şekilde yapabilmektir. Gelin bu topraklar için, daha iyi bir dünya için ve daha iyi yarınlar için birlikte çalışalım, üretelim.  

Nevzat Taşcı Kimdir