Neden Proje Yapıyorum?

Kendimizi geliştirmek ve değiştirmek adına bir çok yol ve yöntem mevcuttur. Bunlar bazen yazmak bazen konuşmak bazense doğrudan eyleme geçmek ya da eyleme davet etmektir. Ve çoğu zaman bu metotlardan hangisini seçtiğimize ya da hangisine yatkın olduğumuza bağlı olarak ilgi ve alaka alanlarımız şekillenir. Bu bağlamda yaptığımız tercihler bizi ve geleceğimizi etkiler.

Aynı şekilde toplumsal bir farkındalık yaratmak yahut bir değişim başlatabilmek için de yollar mevcuttur. Bireysel durumlardan farklı olan kısmıysa bu yolların daha az seçenekli oluşu ve birbirleriyle çoğu kez kesişmesidir.

Projeler yaratmak ve bu projeler bağlamında çeşitli organizasyonlar yaparak amaçlanan toplumsal faydaya etki etmek mümkündür ve çok kez kullanılmış rüştünü ispatlamış bir yoldur. Nihayetinde bu projeler ve etkinlikler insanların hayatlarından, dertlerinden ya da umutlarından izler taşımaktadır. Ve insanlar bu projelerle özdeşlik kurmakta ve bir aidiyet alanı yaratmaktadır.

Bu Projeler Neden Burada?

Ben de bu bağlamda bir çok insanla özdeşlik kurmuş olduğum, toplumsal bir fayda ve kamusal bir katma değer üretmek adına uğraş verdiğim kimi daha önceden başlayıp tamamlamış olduğum kimi ise halen devam etmekte olan benimse fikir aşamasında yahut gerçekleştirme aşamasında emek verdiğim bir takım projeleri burada derledim. Hem bu projelerle ortaya çıkan enerjiyi muhafaza etmek hem de benzer işler ve projeler yapan, yapmak isteyen yahut yapma hayali olanlarla bir bağlantı kurabilmek isterim.

Sivil Toplumda ve özellikle Türkiye’de yapılmakta olan sosyal farkındalık, toplumsal kaygı temelli etkinliklerde dayanışma ve bir arada durmak çok önemli ve en az onun kadar bu alanlarda yapılan işlere ilham olmak, destek vermek ve gerektiğinde benzer çağrılar yaparak insanlara umut olmakta.

İlgili projeleri üç başlık altında derledim ve gerekli eklentilerle destekledim. İlginizi çeken bir proje hakkında daha çok bilginin alınabileceği iletişim araçları da mevcut.

Devam Eden Projeler

Filokalist dergi
çoa
18.5 saat

Tamamlanmış Projeler

Şah Mat Münazara
Eğitimler
erkekler konuşuyor logo
Simurg
münazara
dergi

Planlanan Projeler

Yakında duyurulacaktır.

Ne Oldu Bugüne Kadar?

48

Etkinlik

1200

Katılımcı

21

Yazı